W listopadzie 2015 roku powstała myśl założenia kolejnego klubu. Pierwsze tygodnie poświęcone były na poszukiwania przyszłych Rotarian – założycieli. Z dobrym skutkiem bo pierwsze spotkanie w styczniu mogło wybrać zarząd, komisję rewizyjną, uchwalić statut i wypełnić inne dokumenty niezbędne do sądowej rejestracji.
W trakcie następnych spotkań poznawaliśmy się bliżej, trwa to jeszcze bo co spotkanie przybywa ktoś nowy, a i pierwsza grupa nie zdążyła się jeszcze wzajemnie przedstawić. Wstępnych operacji wiele, trzeba zaprojektować proporzec, ustalić klasyfikację zawodową, zebrać i wymienić dodatkowe dane poszczególnych osób. Do tego choć na początek przekazać garść informacji o zasadach działania Rotary, przydzielić dodatkowe funkcje i zapoczątkować myślenie o przyszłych statutowych przedsięwzięciach charytatywnych. Trwają w tej chwili przygotowania do najważniejszych formalności – zgłoszenia i rejestracji w Rotary International. To jeszcze przed nami.
Może nie warto było tego opisywać, bo nowe kluby odbyły tę samą drogę, a starsze mogą jedynie przypominać sobie dawne lata i wizyty Gunnara Fjellandera martwiącego się o wszystko. Teraz to na głowie PDG Piotra Wygnańczuka i będzie jeszcze miał z nami kłopot !
Warto za to wspomnieć kim jestesmy i, żeby trzymać się oficjalnej klasyfikacji, wymienię kilka profesji : marketing manager, coach, landscape architect, physician, chemist, translator, teacher, financial analyst, insurance co manager, veterinarian, architect, surveyor, sales proffesional etc.
Tylko zawód nauczyciela powtarza się trzykrotnie ale za to każdy z naszych kolegów
ma do czynienia z inną grupą wiekową – od przedszkola po uczelnię. Cieszy nas tak duża różnorodność, bo dzięki temu możemy się od siebie wiele nauczyć, a obecność
w różnych środowiskach jest od zarania wymogiem Rotary.
Nazwa wreszcie – Zamość Ordynacki wiedzie nas w ponad 400-letnią przeszłość regionu, z którym jesteśmy związani. To ukłon wobec historii miasta wpisanego
na światową listę Unesco, miasta w którym pojawiły się pozornie obce nacje, przeplatały różne światopoglądy, spotykały odmienne religie i obyczaje, a wszyscy żyli zgodnie budując miasto i w nim swoją przyszłość. Dziś o takie współistnienie
w świecie musimy ciągle zabiegać, a dla Rotary International dążenie do pokoju jest jednym z głównych celów.
Dużo więc przed nami, będziemy wspólnie uczyć się Rotary, ustalać regulamin, organizować regulaminowe komisje, a wszystko by z dobrym przygotowaniem dobrnąć do Charter Day.

Włodzimierz Bentkowski


Więcej o działalności Rotary International na
www.rotary.org.

Więcej o działalności Rotary DC2231 na www.rotary.org.pl

certyfikat-rc-zamosc-ordynacki

 

Reklamy